Huta dla osób z niepełnosprawnością

 

Podopieczni 21 częstochowskich szkół specjalnych, ośrodków opiekuńczych i stowarzyszeń, działających na rzecz osób z niepełnosprawnością wzięło wdział w Letniej Olimpiadzie Sportowej „Przełam bariery z ISD Hutą Częstochowa”.

5 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego rywalizowało i bawiło się blisko 280 osób z niepełnosprawnością – od przedszkolaków po dorosłych. Była to już kolejna edycja dorocznej imprezy organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz ISD Hutę Częstochowa.

Najważniejszym celem imprezy jest dostarczenie z radości ze sportowej rywalizacji i to się udaje. Wyścigi i przeciąganie liny na wózkach, biegi po prawdziwej bieżni, skok w dal czy „żółwik”, czyli przeczołgiwanie się pod przeszkodami z baloników, sprawiają wielką satysfakcję wszystkim startującym, nawet jeżeli muszą korzystać z pomocy opiekunów. Wśród uczestników są osoby o różnym stopniu niepełnosprawności –ruchowej, jak i intelektualnej.

Konkurencje na bieżni i boisku zorganizowali i przeprowadzili pracownicy MOSiR-u, a Huta ufundowała dla wszystkich uczestników słodycze. Każdy ze startujących otrzymał także pamiątkowy medal, które wręczali dyrektor MOSiR-u Tomasz Łuszcz i doradca Zarządu ISD Huty Częstochowa Jacek Kasprzyk. Wszystkie placówki uhonorowano pamiątkowymi statuetkami.

W Olimpiadzie „Przełam bariery z ISD Hutą Częstochowa” uczestniczyły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło”, Klub Środowiskowy „Parasol”, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Integracja”, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka, Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5, Katolickie Szkoły Specjalne Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. Stanisława Wyspiańskiego, Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych Zgromadzenia Braci Albertynów, Szkoła Podstawowa nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstania Warszawskiego, Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Fundacji Mozaika, Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem, Zespół Szkół Specjalnych nr 28, Szkoła Podstawowa nr 41 im. Jana Matejki, Fundacja „Jurajskie Dzieci”, Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. Św. Jana de la Salle, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Fundacja „Oczami Brata”’ Niepubliczny Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Pinokio”, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Piękny Umysł”.

Jesienią podobna impreza organizowana przez ISD Hutę Częstochowa i MOSiR tradycyjnie ma się odbyć w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej.

N

Huta

About Huta