Huta Częstochowa dzisiaj

stalownia

Huta Częstochowa to największy producent blach grubych w Polsce. Huta dysponuje nowoczesną linią walcowniczą, piecami do obróbki cieplnej – normalizacji, hartowania i odpuszczania, instalacją Mulpic, linią do nakładania powłok antykorozyjnych oraz wydziałem prefabrykacji blach. Produkuje 85% wszystkich blach grubych wytwarzanych w Polsce i sprzedaje połowę produkcji na rynkach UE oraz w eksporcie do krajów spoza UE. Realizuje specyfikacje standardowe oraz często bardzo skomplikowane zamówienia specjalne.

01. Nasza specjalizacja

Huta oferuje szeroki asortyment gatunkowo-wymiarowy blach grubych produkowanych według przepisów towarzystw okrętowych, norm europejskich, amerykańskich, rosyjskich oraz warunków technicznych dostarczanych przez klientów.

02. Najwyższa jakość

Huta Częstochowa posiada zintegrowany system zarządzania jakością audytowany i certyfikowany przez Bureau Veritas Certification obejmujący normy ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, PN-N-18001:2004.

03. Odbiorcy

W Hucie Częstochowa powstały blachy na odbudowę Mostu Łazienkowskiego, a także Most Świętokrzyski w Warszawie i przeprawa przez Wisłę w Puławach.

04. Sprzedaż produktów

Blachy sprzedawane są do odbiorców końcowych, dystrybutorów oraz poprzez firmy handlowe.